O BLOGU WPŁYWOWI BLOGERZY 2011 Napisz do mnie ZUCHOWE STUDIO ZUCHOWE KOSZULKI Blog Roku 2011 Pleśniaczek fanpage ZUCH na google+ Follow ZUCH_rysuje on Twitter
Kategorie: Wszystkie | SKLEP | SŁABO, SŁABIEJ, ...... | TAPETY
RSS
poniedziałek, 09 lipca 2012
paróweczka

Dziś prezentuję Wam nową koszulkę, która wchodzi do Zuchowej kolekcji. Powstała na podstawie mojego komiksu z przed jakichś dwóch lat. 

Koszulka dodaje +100 do lansu lub +1000 jeśli jesteś wegetarianinem :-) 

paróweczka

pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

10:27, zuch_rysuje , SKLEP
Link
piątek, 06 lipca 2012
oświecenie w trzech krokach

oświecenie w trzech krokach

Pure evil...

Jakby się ktoś zastanawiał co za naczynko Zuch ma na biurku, to wyjaśniem (w jednym kroku) że to tykwa z yerbą, gdyż na upały najlepsze jest Terere.

Z głośniczka zapodaję dziś prawdziwy piątkowy mindfuck. Pisenka jest tak zła, że aż musiałem się tym podzielić. Tzn. tekst to weselny szlagier najniższych lotów, ale tu smaczku dodaje aranżacja na ściśnięte jajka. Na własną odpowiedzialność: 

pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

12:34, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
środa, 04 lipca 2012
dojdę

dojdę

Zostawmy to bez komentarza.

Z głośniczków dziś może być tylko Faith No More - jako że dziś grają w Poznaniu. Ja się niestety nie wybieram.

Pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

11:44, zuch_rysuje
Link Komentarze (5) »
wtorek, 03 lipca 2012
decyzja

decyzja

do podjęcia niektórych decyzji potrzebny jest cały sztab ludzi, cała firma się zbiega i decyduje.

Z głośniczka energetyczne ska ze Szczecina:

pozdrawiam

Zuch 

09:57, zuch_rysuje
Link Komentarze (2) »
czwartek, 28 czerwca 2012
tyle enntuzjazmu

tyle enntuzjazmu

Czasami warto zaufać grafikowi. Choć czasami nie :-) np jak przy wpadce z flagą ZSRR zamiast Rosji w TVP :-)

Dziś o 17:30 widzimy się w Szczecinie.

A z głośniczka adekwatna piosenka:pozdrawiam

Zuch

Zuch  

10:29, zuch_rysuje
Link Komentarze (11) »
wtorek, 26 czerwca 2012
koszulka dla fanów e-booków

Koszulka powstała w oparciu o mój komiks. Zdjęcia koszulek linkują bezpośrednio do sklepu.

e-book 

e-booke-book

pozdrawiam

Zuch

Zuch

22:13, zuch_rysuje , SKLEP
Link Komentarze (8) »
tyle wzorników kupiłem

tyle wzorników kupiłem

z podziękowaniami dla Piotra :-)

Ogłoszenia parafialne: w najbliższy czwartek poprowadzę szkolenio/warsztaty w Szczecinie w Strefie89. Zapraszam. Wjazd za darmoszkę.

Z głośniczka polecam, pewnie dobrze wszystkim znany genialny cover genialnego kawałka zagrany przez genialnych muzyków :-) indżojpozdrawiam

Zuch

Zuch

12:03, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 czerwca 2012
StartupSprint - kulturalna relacja

     Dziś skończył się ostatni w tym roku poznański Startup Sprint. Tym razem tematem przewodnim jest kultura. Mimo, że dużo tu programistów - ludzi dzikich i nieobliczalnych - to atmosfera jest bardzo kulturalna.

Czym jest Startup Sprint?

     Na sprintowej stronie możemy wyczytać, że: „Startup Sprint to cykl 3-dniowych imprez trwających bez przerwy, a każda z nich dotyczy innej branży. Istotą imprezy jest zbudowanie rozwiązania oraz zainteresowanie nim inwestora branżowego. Dalej już tylko inwestycja i/lub sprzedaż.” 

StartupSprint - kulturalna relacja
W pięknych okolicznościach przyrody - nad poznańską Maltą - powstają kulturalne starupy.

Kultura, kultura.

     Podobno Goebbels powiedział, że „gdy słyszy słowo kultura, to odbezpiecza rewolwer”. Ja raczej odbezpieczam, gdy słyszę takie cytaty. Bez kultury nie da rady.

     Świat idzie do przodu - żadne to odkrycie - choć często ośrodki kultury jakby zostały w PRLu. Mamy globalną informatyzację, życie przenosi się do internetu, a czasami strony internetowe teatrów, czy muzeów przypominają projekt zrobiony na zajęcia z informatyki piętnaście lat temu. Strony skupiające wydarzenia w danym mieście, często ograniczają się do dyskotekowych imprez. A z drugiej strony powstaje mnóstwo offowych projektów: teatrów, zespołów, filmów, wystaw, itp, itd. Jak to przesiać? Jak z nic nie mówiących nazw wybrać coś dla siebie? Jak szybko znaleźć interesujące nas koncerty? I w końcu - jak je zorganizować?

Kulturalne startupy

     Uczestnicy przybyli, przybyli też mentorzy, czyli doradzacze. Tym razem mentorskie grono też było zacne:

Irena Mrożek - autorka bloga zjadamyReklamy.pl

Andrzej Tucholski - autor bloga jestKultura.pl

Wojciech Orliński - dziennikarz Gazety Wyborczej, autor m.in. leksykonu o twórczości Stanisława Lema.

Borys Musielak - twórca Filmastera, znanego wszystkim kinomaniakom.

Błażej Szydzisz - współtwórca rewelacyjnego projetu Poznan, I love you.

no i ja - Maciej Mazurek - bo mieszkam niedaleko. 

 

     W ciągu tych trzech dni pomysły dojrzewały, rosły, mutowały się, aż w końcu zostały cztery, o których króciutko opowiem:

NOTIFI - ciekawa aplikacja mająca zbierać wszystkie możliwe informacje kulturalne i przekazywać Tobie tylko te, które będą Cię interesować (na podstawie profilu, który stworzysz) oraz te potencjalnie interesujące - na podstawie odpowiednich algorytmów.

GIG.ER - ma być wsparciem dla organizowania koncertów. Sprzedaż biletów ma dać pewność zarobku artystom i klubom.

LIKESCORE - jeśli Klout luczy jaki buzz w social media robisz, to LikeScore policzy jaki jesteś kulturalny. Ale nie tylko. Możliwości jest wiele: można się porównywać, można zdobywać różne punkty, tytuły, wymieniać się opiniami, no i kupować polecane rzeczy.

WHALLA - serwis dający możliwość dzielenia się zdjęciami z konkretnych eventów. Krótko mówiąć: obcy ludzie, wspólna impreza - wspólny bank fotek.

And the winner is:

     Jednogłośnie i jednomyślnie postanowiliśmy, że wszelkie laury należą się projektowi LIKESCORE Pawła Pawelca i Marcina Szepczyńskiego. Wydaje nam się, że to ich pomysł ma największy potencjał. Szczerze gratuluję.

Na koniec

     Wiele się mówi o starupach i imprezach im towarzyszących. Czasem dobrze, czasem trochę gorzej. Ja osobiście bardzo to lubię i popieram. I wcale nie chodzi o to, że szukamy drugiego facebooka. Chodzi o to, że mobilizuje się młodych ludzi, żeby coś robili. Żeby wzięli sprawy w swoje ręce i zrobili coś fajnego. Jakkolwiek pompatycznie to zabrzmi, to spotkania z tymi ludźmi dają niesamowitego kopa energii. Bo im się chce, a to rzadka dziś cecha.

Pod TYM LINKIEM znajdziecie trochę fajnych fotek z imprezy autorstwa Woytka Hołysza.

     Do następnego

Zuch 

Zuch

09:35, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
czwartek, 21 czerwca 2012
łykasz

łykasz

Dobija mnie ta pogoda... komiks zainspirowany Twittaniem z Radkiem :-)

Z głośniczka coś pobudzającego:pozdrawiawm

Zuch

Zuch

10:21, zuch_rysuje
Link Komentarze (7) »
środa, 20 czerwca 2012
Recenzja - Zen Stevea Jobsa

   Steve Jobs wywarł ogromny wpływ na wiele dziedzin życia. Właściwie nie tylko wywarł wpływ, ale często całkowicie je odmienił. Wszędzie gdzie się pojawiał, zakrzywiał rzeczywistość dla własnych potrzeb - żeby być szczerym trzeba powiedzieć, że z różnym skutkiem.

              „Zen Steve'a Jobsa”

   Komiks „Zen Steve'a Jobsa” opowiada o tym kto i jak wywarł wpływ, czy też całkowicie zmienił myślenie samego Jobsa. Jest to historia znajomości szefa Apple (szefowanie w NeXT i Pixar też się tu przewija) z buddyjskim kapłanem Kobunem Chino Otogawą. Historia ich spotkań poprzetykana jest z późniejszymi wydarzeniami. Pewne przełomy w myśleniu Jobsa wynikające z rozmów i medytacji z Kobunem pokazane są w kontekście przełomowych zdarzeń w Apple lub kultowych już prezentacji nowych produktów. Przyznam, że to bardzo ciekawa forma takie skakanie w chronologii, choć dla osób niezorientowanych w biografii Jobsa może wprowadzić lekkie zamieszanie. Jest to pewna próba pokazania dlaczego produkty z jabłkiem są tak wyjątkowe. Myślenie o nich, nie jak o przedmiocie czy części przemysłu, tylko jak o sztuce, o filozofii, leżało u samych podstaw koncepcji. To właśnie pokazuje ten komiks. Być może trochę tłumaczy dlaczego Apple nie ma klientów, tylko wyznawców :-)

   Ważne jest to, że nie mamy do czynienia z produktem zrobionym na szybko, póki o Jobsie jeszcze głośno. „Zen...”, przynajmniej moim zdaniem, podchodzi do tematu dość oryginalnie - zarówno od strony scenariusza jak i rysunków. Dla fanboyów Apple - pozycja obowiązkowa. Dla reszty - na pewno ciekawa pozycja na półce. Mi osobiście bardzo się podoba.

   Zuch approved.

„Zen Steve'a Jobsa”

Zuchowy tata czyta komiks, zuchowe dzieci bawią się w piaskownicy.

 

Pozdrawiam

Zuch

Zuch

 

13:47, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 60