O BLOGU WPŁYWOWI BLOGERZY 2011 Napisz do mnie ZUCHOWE STUDIO ZUCHOWE KOSZULKI Blog Roku 2011 Pleśniaczek fanpage ZUCH na google+ Follow ZUCH_rysuje on Twitter
Kategorie: Wszystkie | SKLEP | SŁABO, SŁABIEJ, ...... | TAPETY
RSS
czwartek, 30 sierpnia 2012
szybko czytam

szybko czytam

To fakt,

czytam dość szybko. Może to dlatego nie lubię czytać opowiadań. Np, teraz czytam zbiór opowiadań Philipa K. Dicka, wiecie „Raport mniejszości” i takie tam. Kurczę, zaczynam się wkręcać, a to koniec... I tak samo np. z opowiadaniami Marka Huberatha. Są świetne, ale krótkie. No ale taki już urok opowiadań.

 

Z głośniczka

u mnie płynie dziś piano jazz, do którego i Was zachęcam:

pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

12:53, zuch_rysuje
Link Komentarze (14) »
środa, 29 sierpnia 2012
na obcasach

na obcasach

Dziś mam urodziny, więc mogę sobie pozwolić na odrobinę chamówy :-) 

Przypominam też o konkursie.

A z głośniczka polecam mój ulubiony ukraiński zespół:Pozdrawiam

Zuch

Zuch

15:45, zuch_rysuje
Link Komentarze (12) »
Spider-man, 50-letni nastolatek

Kiedyś dawno temu,

jakieś dwie dekady wstecz, miałem w domy kilka komiksów Spider-mana. Pamiętam, że przeglądałem je intensywnie głównie ze względy na rysunki. Przerysowywałem postacie, które mają fantastyczną anatomię. I jak widać nie nauczyłem się niczego... Ale cały czas, tak wtedy kiedy miałem dziesięć lat, jak i dziś, kiedy mam trzydzieści, bardzo chciałbym umieć tak rysować... ale nie umiem.

Przy okazji 50-lecia

istnienia Spider-mana na Disney XD, już 1 września, będzie premiera nowego serialu „Mega Spider-Man”. Z tej okazji mam dla Was konkurs. Jednak zanim o nim powiem, naprawdę szczerze polecam przeczytanie bardzo ciekawego wpisu o Człowieku Pająku na blogu Obywatela HD, który razem ze mą organizuje ten konkurs (i ma swoją pulę nagród). 

Spider-man

Ok, przejdźmy do konkursiwa.

Poniżej macie komiks z pustymi dymkami, które należy uzupełnić. Tylko tyle i aż tyle. Pamiętajcie, że puste dymki są dwa, więc dialog musi składać się z dwóch części. Swoje odpowiedzi należy przesyłać na ares: zuch_konkurs@gazeta.pl Jedna osoba - jedna odpowiedź.

uzupełnij dymki 

Na odpowiedzi czekam

do przyszłej środy (05 IX 2012) do północy. Aha, jeszcze nagrody. Nagrodami są trzy Spider-manowe zestawy, o których marzy każdy facet od pięciu lat w górę: maska, kubek i ręcznik.

Spider-man nagrody

To byłoby na tyle.

Wy myślcie nad uzupełnieniem dymków, a ja... idę poprzerysowywać Spider-mana, tylko muszę gdzieś w domu znaleźć kalkę...

pozdrawiam

Zuch (od dziś trzydziestoletni staruszek) 

Zuch

Spider-man 

09:34, zuch_rysuje
Link Komentarze (10) »
wtorek, 28 sierpnia 2012
i po ustawce...

Kurz już opadł

po tej epickiej bitwie, ale w uszach wciąż brzmi echo zażartej walki. Walki, której losy zmieniały się cały czas. Zuchowa kohorta zajęła godne, drugie miejsce, zaraz po wesołej kompanii imć Kominka. Ale tym się nie przejmujemy, bo wiadomo, że oni oszukiwali :-) JestKultura ze swoimi zastępami deptał nam po piętach, czasami nawet nas wyprzedzał, ale ostatecznie to my byliśmy lepsi. AVE!

Zuchowa kohorta zajęła godne, drugie miejsce,  

No ale poważnie.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i uczestniczyli w Ustawce Blogerów na Słownych Potyczkach. Chciałbym też pogratulować tym, którzy walczyli na tyle zawzięcie, że aż musiałem dać im przepiękne zestawy Scrabble.

Muszę przyznać,

że gra wciągnęła mnie o wiele bardziej niż się spodziewałem i te pięć półgodzinnych rundek, to jakby trochę za mało. Było fajnie.

główna wygrana 

A to Scrabble Deluxe, które powędrowało do Marysi - przodownika pracy w mojej drużynie :-) 

Pozdrawiam

Zuch 

Zuch 

18:04, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 27 sierpnia 2012
jak się zatrudniałem

jak się zatrudniałem

Taki poniedziałkowy komiks :-)

Z głośniczka:

Ostatnio w Absolute Classic Rock Radio puszczają ten kawałek. Myślę, że jest taki dobry, poniedziałkowy. Poza tym chciałbym mieć takiego wąsa i fryzurę jak ma drugi od lewej koleś ze zdjęcia z pierwszych sekund :-) albo ten trzeci koleś, nie mogę się zdecydować.

No i wbijajcie w piątek na piwko

pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

10:58, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
piątek, 24 sierpnia 2012
proszę pana

proszę pana

To tak na piątek, żebyście pamiętali, że weekend nie jest po to żebyście mogli się zabawić i odsapnąć, ale jest po to żebyście w poniedziałek mogli pracować z jeszcze większym entuzjazmem. Poza tym łaską szefa jest to, że macie weekend, bo gdyby z łaski nie dał Wam pracy, to i weekendu byście nie mieli :-)

Dziś (piętek 24 sierpnia) jest ostatnia, ostatecznie Ustawka Blogerów. Kończymy o 21:30, ale grać można oczywiście cały czas. Dla osoby z mojego teamy, która będzie finalnie miała najwięcej punktów zostawiłem Scrabble DeLux - mega wypasioną wersję. Szczegóły TUTAJ

Aha, a w przyszły piątek - 31 sierpnia możemy się spotkać na piwku, bo robię swoje 30-te urodziny. Wpadajcie. Dodawajcie się TUTAJ, żebym wiedział czy krzesła dostawić :-)

pzdr
Zuch

Zuch  

12:55, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
czwartek, 23 sierpnia 2012
i feel sooooo lame...

... tak sobie pomyślałem już po kilku minutach spędzonych w busie pełnym blogerek kulinarnych. Wyraźnie nie nadążałem za rozmową.

Ale od początku

Program Doceń Polskie w zeszłą sobotę zorganizował spotkanie pod hasłem Odkryj Wielkopolskie. Ja jako bloger z Wielkopolski zostałem na nie zaproszony i znalazłem się w zacnym gronie blogerek kulinarnych:

Grażyna gotuje, Przy kubku kawy, W krainie smaku, Smaki Alzacji, Yobada, Pinup cooking looking, Ogrody Babilonu, Kuchenne szaleństwa, Straga i GreatDee.

Gościnnie przybyli też Maciek z Mediafun i Magda z Cakes and the City

Cel wycieczki to Tamarynowa Osada - urokliwe miejsce, oaza spokoju.

Ja wybrałem się razem z moim synkiem, bo bardzo lubię spędzać z nim czas. A poza tym taka wycieczka to fajna sprawa dla małego mieszczucha. 

Na miejscu...

... pełen relaks, dużo rewelacyjnego jedzenia, wina, nalewki... Po pierwszej degustacji trzeba było iść na spacer, żeby w ogóle zacząć myśleć o następnych daniach. W między czasie można było usłyszeć kilka mądrości życiowych, np. Mediafun stwierdził, że w byciu blogerem bardzo fajne jest to, że może, a czasem nawet musi, napić się w pracy. Dobrze gada.

No a ja muszę stwierdzić, że ładnie w tej naszej Wielkopolsce, oj ładnie. 

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

Jedzonko, rewelacyjna biała, własnej roboty...

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

Coś do popicia, żeby się lepiej trawiło.

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

I znowu jedzonko.

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

Szymo wędrownik obczaja miejscówkę.

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

Na żywo koń lepszy niż w Wikipedii.

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

I znowu jedzenie.

Doceń polskie i blogerzy w Tamarynowej Osadzie

Maciek, jak zwykle gadał sam do siebie... 

Ja bym jeszcze dodadł...

... że w byciu blogerem fajne jest też to, a właściwie to przede wszystkim to, że pojawia się wiele opcji, żeby poznać nowych, ciekawych ludzi, spędzić fajnie czas, na luzie, bez pośpiechu. Wszystko to dlatego, że robi się to co się lubi.

pozdrawiam

Zuch

Zuch  

09:38, zuch_rysuje
Link Komentarze (7) »
wtorek, 21 sierpnia 2012
co ja? co ja?

co ja? co ja?

...myślę, że powiedziane zostało wystarczająco dużo i po prostu zostawię Was samych z tym komiksem...

pozdrawiam

Zuch

Zuch 

12:13, zuch_rysuje
Link Komentarze (9) »
czwartek, 16 sierpnia 2012
USTAWKA BLOGERÓW - START!

USTAWKA BLOGERÓW - START!

TAK! Nadszedł czas ustawki.

Wiem, że przyłączycie się do mojej drużyny tłumnie, bo przecież nikt nie lubi Kominka, że o Kulturze nie wspomnę :-) Ustawkę sponsoruje:

scrabble

Ale o co chodzi? 

Trzech blogerów: ja, jestKultura i Kominek stajemy w szranki. Jako blogerzy będziemy, rzecz jasna, walczyć o słowa. Wy możecie przyłączyć się do zabawy - do czego zachęcam - i wesprzeć któregoś z blogerów. Wiadomo, że mnie. Tworzymy drużynę, spotykamy się online pięć razy, przejmujemy słowa, zdobywamy punkty - wygrywamy. Bardzo proste.

Ale konkrety, proszę.

Ok. Wchodzicie na stronę:

www.slownepotyczki.pl 

Po lewej stronie jest zakładka „Ustawka blogerów” - klikacie tam. Pokazują się avatary blogerów: dwa brzydkie i jeden ładny - mój. Klikacie na dołącz pod Zuchem i dalej jest już normalna rejestracja. I możemy już grać.

W samej grze chodzi o to, że przejmujemy słowa, które są odpowiednio punktowane - jak to w Scrabble. Żeby jakieś słowo przejąć trzeba wejść A) na giełdę słów B) na innego blogera. W przypadku giełdy słów gramy o ogólnie dostępne słowa, a w przypadku „B” przejmujemy słowa z konta moich konkurentów pomniejszając tym samym ich punktację - czyli kupa zabawy. Przejęcie odbywa się poprzez wygranie jednej z kilku losowo wybieranych minigier. Ich poziom trudności wzrasta wraz z ilością punktów słowa, które chcemy przejąć. Mam nadzieje, że nie namieszałem. Gra jest naprawdę prosta, wejdźcie i zobaczcie sami.

Co Wy z tego będziecie mieć?

Trochę zabawy, trochę rywalizacji, możliwość dokopania innym blogerom :-) Poza tym po każdej z pięciu wspólnych sesji będę miał do rozdania wyróżniającym się zawodnikom zestaw Scrabble. Na koniec zwycięski bloger będzie miał 15 zestawów dla swojej kohorty.

Kiedy gramy?

Zaczynamy dziś 16 sierpnia o godzinie 21:00. Blogerzy będą pojawiać się na wspólne granie jeszcze 18, 20, 22 i 24 sierpnia o 21:00. Oczywiście grać też można w tak zwanym między czasie. Ale w te pięć dni wieczorem, my będziemy na pewno online. Będziemy mogli sobie na czacie pogadać, lżyć przeciwników, itp. Sama radość.

Tak więc zaczynamy dziś o 21:00

I jeszcze:

muzyczka na rozruch 

 

Pozdrawiam

Zuch 

Zuch  

20:31, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
wyraźne inspiracje

wyraźne inspiracje

Ten pasek raczej nie z życia. Raczej jest małe prawdopodobieństwo, że szef będzie znał Nikifora. Pod tym linkiem może poznać :-)

Z głośniczka:

Kiedyś dawno temu, jeszcze w czasach liceum, kolega Marek miał płytkę zespołu Kottonmouth Kings. Bardzo nam się podobała ta płyta, bo miała dużo zdjęć ganji :-) A teraz przeglądam metodą ucha zasoby Deezer, bo mnie Orange obdarowało kodem i okazuje się, że Kottonmouth Kings wydali nową płytę. Płytka jest niezła, mocno rapowa, a nie jakieś pitu pitu. Są nawet domieszki dupstepu, którego fanem nie jestem, ale tu mi się akurat podoba:a wieczorem będzie info o dzisiejszej ustawce blogerów, bądźmy w intaczu.

Zuch

Zuch 

13:29, zuch_rysuje
Link
 
1 , 2