O BLOGU WPŁYWOWI BLOGERZY 2011 Napisz do mnie ZUCHOWE STUDIO ZUCHOWE KOSZULKI Blog Roku 2011 Pleśniaczek fanpage ZUCH na google+ Follow ZUCH_rysuje on Twitter
Kategorie: Wszystkie | SKLEP | SŁABO, SŁABIEJ, ...... | TAPETY
RSS
czwartek, 28 czerwca 2012
tyle enntuzjazmu

tyle enntuzjazmu

Czasami warto zaufać grafikowi. Choć czasami nie :-) np jak przy wpadce z flagą ZSRR zamiast Rosji w TVP :-)

Dziś o 17:30 widzimy się w Szczecinie.

A z głośniczka adekwatna piosenka:pozdrawiam

Zuch

Zuch  

10:29, zuch_rysuje
Link Komentarze (11) »
wtorek, 26 czerwca 2012
koszulka dla fanów e-booków

Koszulka powstała w oparciu o mój komiks. Zdjęcia koszulek linkują bezpośrednio do sklepu.

e-book 

e-booke-book

pozdrawiam

Zuch

Zuch

22:13, zuch_rysuje , SKLEP
Link Komentarze (8) »
tyle wzorników kupiłem

tyle wzorników kupiłem

z podziękowaniami dla Piotra :-)

Ogłoszenia parafialne: w najbliższy czwartek poprowadzę szkolenio/warsztaty w Szczecinie w Strefie89. Zapraszam. Wjazd za darmoszkę.

Z głośniczka polecam, pewnie dobrze wszystkim znany genialny cover genialnego kawałka zagrany przez genialnych muzyków :-) indżojpozdrawiam

Zuch

Zuch

12:03, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 czerwca 2012
StartupSprint - kulturalna relacja

     Dziś skończył się ostatni w tym roku poznański Startup Sprint. Tym razem tematem przewodnim jest kultura. Mimo, że dużo tu programistów - ludzi dzikich i nieobliczalnych - to atmosfera jest bardzo kulturalna.

Czym jest Startup Sprint?

     Na sprintowej stronie możemy wyczytać, że: „Startup Sprint to cykl 3-dniowych imprez trwających bez przerwy, a każda z nich dotyczy innej branży. Istotą imprezy jest zbudowanie rozwiązania oraz zainteresowanie nim inwestora branżowego. Dalej już tylko inwestycja i/lub sprzedaż.” 

StartupSprint - kulturalna relacja
W pięknych okolicznościach przyrody - nad poznańską Maltą - powstają kulturalne starupy.

Kultura, kultura.

     Podobno Goebbels powiedział, że „gdy słyszy słowo kultura, to odbezpiecza rewolwer”. Ja raczej odbezpieczam, gdy słyszę takie cytaty. Bez kultury nie da rady.

     Świat idzie do przodu - żadne to odkrycie - choć często ośrodki kultury jakby zostały w PRLu. Mamy globalną informatyzację, życie przenosi się do internetu, a czasami strony internetowe teatrów, czy muzeów przypominają projekt zrobiony na zajęcia z informatyki piętnaście lat temu. Strony skupiające wydarzenia w danym mieście, często ograniczają się do dyskotekowych imprez. A z drugiej strony powstaje mnóstwo offowych projektów: teatrów, zespołów, filmów, wystaw, itp, itd. Jak to przesiać? Jak z nic nie mówiących nazw wybrać coś dla siebie? Jak szybko znaleźć interesujące nas koncerty? I w końcu - jak je zorganizować?

Kulturalne startupy

     Uczestnicy przybyli, przybyli też mentorzy, czyli doradzacze. Tym razem mentorskie grono też było zacne:

Irena Mrożek - autorka bloga zjadamyReklamy.pl

Andrzej Tucholski - autor bloga jestKultura.pl

Wojciech Orliński - dziennikarz Gazety Wyborczej, autor m.in. leksykonu o twórczości Stanisława Lema.

Borys Musielak - twórca Filmastera, znanego wszystkim kinomaniakom.

Błażej Szydzisz - współtwórca rewelacyjnego projetu Poznan, I love you.

no i ja - Maciej Mazurek - bo mieszkam niedaleko. 

 

     W ciągu tych trzech dni pomysły dojrzewały, rosły, mutowały się, aż w końcu zostały cztery, o których króciutko opowiem:

NOTIFI - ciekawa aplikacja mająca zbierać wszystkie możliwe informacje kulturalne i przekazywać Tobie tylko te, które będą Cię interesować (na podstawie profilu, który stworzysz) oraz te potencjalnie interesujące - na podstawie odpowiednich algorytmów.

GIG.ER - ma być wsparciem dla organizowania koncertów. Sprzedaż biletów ma dać pewność zarobku artystom i klubom.

LIKESCORE - jeśli Klout luczy jaki buzz w social media robisz, to LikeScore policzy jaki jesteś kulturalny. Ale nie tylko. Możliwości jest wiele: można się porównywać, można zdobywać różne punkty, tytuły, wymieniać się opiniami, no i kupować polecane rzeczy.

WHALLA - serwis dający możliwość dzielenia się zdjęciami z konkretnych eventów. Krótko mówiąć: obcy ludzie, wspólna impreza - wspólny bank fotek.

And the winner is:

     Jednogłośnie i jednomyślnie postanowiliśmy, że wszelkie laury należą się projektowi LIKESCORE Pawła Pawelca i Marcina Szepczyńskiego. Wydaje nam się, że to ich pomysł ma największy potencjał. Szczerze gratuluję.

Na koniec

     Wiele się mówi o starupach i imprezach im towarzyszących. Czasem dobrze, czasem trochę gorzej. Ja osobiście bardzo to lubię i popieram. I wcale nie chodzi o to, że szukamy drugiego facebooka. Chodzi o to, że mobilizuje się młodych ludzi, żeby coś robili. Żeby wzięli sprawy w swoje ręce i zrobili coś fajnego. Jakkolwiek pompatycznie to zabrzmi, to spotkania z tymi ludźmi dają niesamowitego kopa energii. Bo im się chce, a to rzadka dziś cecha.

Pod TYM LINKIEM znajdziecie trochę fajnych fotek z imprezy autorstwa Woytka Hołysza.

     Do następnego

Zuch 

Zuch

09:35, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
czwartek, 21 czerwca 2012
łykasz

łykasz

Dobija mnie ta pogoda... komiks zainspirowany Twittaniem z Radkiem :-)

Z głośniczka coś pobudzającego:pozdrawiawm

Zuch

Zuch

10:21, zuch_rysuje
Link Komentarze (7) »
środa, 20 czerwca 2012
Recenzja - Zen Stevea Jobsa

   Steve Jobs wywarł ogromny wpływ na wiele dziedzin życia. Właściwie nie tylko wywarł wpływ, ale często całkowicie je odmienił. Wszędzie gdzie się pojawiał, zakrzywiał rzeczywistość dla własnych potrzeb - żeby być szczerym trzeba powiedzieć, że z różnym skutkiem.

              „Zen Steve'a Jobsa”

   Komiks „Zen Steve'a Jobsa” opowiada o tym kto i jak wywarł wpływ, czy też całkowicie zmienił myślenie samego Jobsa. Jest to historia znajomości szefa Apple (szefowanie w NeXT i Pixar też się tu przewija) z buddyjskim kapłanem Kobunem Chino Otogawą. Historia ich spotkań poprzetykana jest z późniejszymi wydarzeniami. Pewne przełomy w myśleniu Jobsa wynikające z rozmów i medytacji z Kobunem pokazane są w kontekście przełomowych zdarzeń w Apple lub kultowych już prezentacji nowych produktów. Przyznam, że to bardzo ciekawa forma takie skakanie w chronologii, choć dla osób niezorientowanych w biografii Jobsa może wprowadzić lekkie zamieszanie. Jest to pewna próba pokazania dlaczego produkty z jabłkiem są tak wyjątkowe. Myślenie o nich, nie jak o przedmiocie czy części przemysłu, tylko jak o sztuce, o filozofii, leżało u samych podstaw koncepcji. To właśnie pokazuje ten komiks. Być może trochę tłumaczy dlaczego Apple nie ma klientów, tylko wyznawców :-)

   Ważne jest to, że nie mamy do czynienia z produktem zrobionym na szybko, póki o Jobsie jeszcze głośno. „Zen...”, przynajmniej moim zdaniem, podchodzi do tematu dość oryginalnie - zarówno od strony scenariusza jak i rysunków. Dla fanboyów Apple - pozycja obowiązkowa. Dla reszty - na pewno ciekawa pozycja na półce. Mi osobiście bardzo się podoba.

   Zuch approved.

„Zen Steve'a Jobsa”

Zuchowy tata czyta komiks, zuchowe dzieci bawią się w piaskownicy.

 

Pozdrawiam

Zuch

Zuch

 

13:47, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
miałem takie

miałem takie

Ośmielę się wysunąć wniosek, że każdy (no prawie każdy) takie miał :-) A przynajmniej każdy, kto urodził się gdzieś tam w XX w., jeździł na różne kolonie, obozy, itp. 

W drugiej części dnia wrzucę jeszcze krótką recenzję nowego, ciekawego komiksu, który dostałem od Helion.pl „Zen Steve'a Jobsa”

A jakby ktoś chciał w sobotę w Poznaniu spotkać się na browarku to zapraszam.

trolo lolo mode on

Podobno Andrzej z JestKultura stawia wszystkim kolejkę :-)

trolo lolo mode off

 

A z głośniczka mistrz Ray Charles:
Pozdrawiam

Zuch 

Zuch

10:07, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 18 czerwca 2012
dobroczynny z natury

dobroczynny z natury

Podejrzewam, że ten komiks może być inspiracją i wyzwaniem do włączenia „trolo lolo mode” w Waszych biurach :-)

Głośniczek: gdzieś tam, kiedyś tam obiło mi się o uszy, że Hugh Laurie poza byciem świetnym aktorem, jest też niezgorszym muzykiem. No i ostatnio trafiłem na jego album i powiem, że bardzo fajnie się tego słucha. Tu pokazuję Wam jego cover Raya Charlsa:widzieliście już mój nowy cover photo na fanpage?

pozdrawiam

Zuch

Zuch

PS - Zuchowe koszulki ponownie w sprzedaży. 

 

12:22, zuch_rysuje
Link Komentarze (12) »
nowy coverphoto

coverphoto 2

niestety cover photo trzeba zmienić... niestety zawsze jest ktoś kto będzie się z tego cieszył i nawet nie chodzi o Czechów

piosenka w tle:pozdrawiam

Zuch

ZUCH

09:05, zuch_rysuje
Link
piątek, 15 czerwca 2012
zuchowe koszulkowo

Zuchowe koszulki powracają! Koszulki były i cieszyły się sporym zainteresowaniem, ale ta współpraca się skończyła. Potem nie miałem czasu żeby to wszystko ogarnąć, nie mogłem znaleźć ciekawego producenta, itp. A cały czas dostawałem mejle z pytaniami o koszulki. No i w końcu trafiłem na koszulkowo.com, w mig się dogadaliśmy i zuchowe koszulki powracają. Na razie są cztery wzory, a będzie więcej (każdy w wersji damskiej i męskiej). Z czasem pewnie dojdą nowe, może jakieś wypadną. Całościowo produkcją i sprzedażą zajmuje się koszulkowo.com, więc w razie pytań proszę do nich słać mejle. Poniżej pokazuje wzory, które linkują bezpośrednio do ich miejsca na koszulkowo.com

COFFEE, COFFEE MAKE MY DAY

coffe_dcoffe_m

SENIOR KAWOŻŁOPING MANAGER

KAWOŻŁOPING_DKAWOŻŁOPING_M

SIORBIĄ TE YERBE WARIATY

SIORBIĄ TE YERBE_DSIORBIĄ TE YERBE_M

ZUCH PRÓBUJE RYSOWAĆ 

ZUCH PRÓBUJE RYSOWAĆ_DZUCH PRÓBUJE RYSOWAĆ_M

Pozdrawiam

Zuch

Zuch 

17:31, zuch_rysuje , SKLEP
Link Komentarze (13) »
 
1 , 2