O BLOGU WPŁYWOWI BLOGERZY 2011 Napisz do mnie ZUCHOWE STUDIO ZUCHOWE KOSZULKI Blog Roku 2011 Pleśniaczek fanpage ZUCH na google+ Follow ZUCH_rysuje on Twitter
Kategorie: Wszystkie | SKLEP | SŁABO, SŁABIEJ, ...... | TAPETY
RSS
środa, 28 marca 2012
wieczór filmowy

wieczór filmowy

z wieczorami filmowymi trzeba uważać. Mój brat, na ten przykład, zawsze lobbuje za Rambo 4... Tytuł hitu informatyka pomógł mi wymyślić Maciek Moon, bo mi trochę brakuje branożowej nowomowy :-) aha - wszystkie Maćki to fajne chłopaki!!! :-)

z głośniczka, jak dla mnie, nieśmiertelny kawałek:

Gangstarr - Full Clip 

pozdrawiam

Zuch

11:12, zuch_rysuje
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 26 marca 2012
spojrzę

spojrzę

Polska brzydkim billboardem stoi - jak to stwierdziła moja żona, kiedy jechaliśmy razem do rodzinki na południu Wielkopolski. Bilboardów, bannerów i innych jest strasznie dużo i są strasznie brzydkie. O ile jeszcze toleruję takie plansze informacyjne, typu, że sklep taki-a-taki jest za 3 km w prawo, to już naprawdę nie mogę znieść brzydali "reklamujących" abstarkcyjne usługi. Np. wjeżdżając do Poznania ul. Katowicką, gdzieś tam hen w polu stoi billboard informujący o szkoleniach... biorąc pod uwagę, że to droga ekspresowa i zakręt, to i tak dobrze że byłem w stanie przeczytać tam jeden wyraz, ale reszty już nie da rady... po co to komu?

Bardzo bym chciał żeby billboardy i inne badziewne bannery i szyldy zniknęły z ulic mojego miasta i poboczy mojego kraju... tak trochę patetycznie, ale naprawdę taka obciachówa że hej... 

Wyczytałem że w m.in. w Paryżu zlikwidowano większość outdooru. Ponadto firma która wygrała przetarg na pozostałe musiała kupić dla miasta kilkaset rowerów dla mieszkańców i turystów - też tak chce.

Jeszcze inną sprawą jest skuteczność billboardów. Gdzieś tam czytałem że jest bardzo niska i że autorytety reklamy (zdaje się że m.in. Ogilvy) billboardów unikają jak mogą i odradzają swoim klientom wyrzucania pieniędzy w błoto.

no cóż... w każdym razie z głośniczków polecam wpadający w ucho prawie że klasyk :-) bo trochę za młode jak na klasyk:

Stone Temple Pilots - Plush

 

pozdrawiam

Zuch

Zuch

16:27, zuch_rysuje
Link Komentarze (10) »
piątek, 23 marca 2012
ja będę

ja będę

straszna wizja nie móc uprawiać farmy w pracy...

 

A tak z innej, muzycznej beczki, to dziś mija okrągła 39-rocznica wydania albumu "Dark Side of the Moon" moich ukochanych Pink Floydów. Oczywiście polecam dziś cały album, a bezpośrednio linkuję:

Pink Floyd - Time

Pozdrawiam
Zuch

Zuch

13:19, zuch_rysuje
Link Komentarze (5) »
środa, 21 marca 2012
taka praca

taka praca

cóż...

 

z głośniczka kawałek który bardzo lubię, zespołu który bardzo lubię, nagrany do filmu który bardzo lubię, reżysera, którego bardzo lubię... ciężkie zdanie...

Public Enemy - He Got Game

(He Got Game, to po polsku Gra o Honor :-)

aha - TUTAJ podaję link do rozmowy jaką przeprowadzono ze mną wspólnymi siłami radia wnet i blogu firmowego Orange TP. Pomijając już fakt, że to mnie zaproszono do rozmowy, to wydaje mi się ciekawe, że od czasu do czasu można posłuchać ludzi z poza telewizyjno-radiowego mainstreamu. Ja np. wolę posłuchać co na jakiś temat mają do powiedzenia ludzie z mojej branży, a nie ciągle ci sami politycy.

 

pozdrawiam

Zuch 

 

14:21, zuch_rysuje
Link Komentarze (9) »
wtorek, 13 marca 2012
kim są???

kim są???

Taki mini projekt we współpracy z fundacją Chcę Pomagać, którzy to są organizatorami akcji "Świadomie przekażę mój 1% podatku".

Jak się dowiedziałem, że tylko 38% Polaków, którzy mogą przekazać procent faktycznie go przekazuje, to byłem w szoku podobnym jak szef z powyższego komiksu. Tylko że ja raczej nie jestem kanalią :-) staram się być miły. Ale tak poważnie to naprawdę nie wiem jak tłumaczyć to że ktoś może przekazać ten procent, a tego nie robi? Lenistwo? Złośliwość? No przecież i tak sobie tego zatrzymać nie można... Móc dobrze zrobić, a nie zrobić, to bardzo, bardzo źle. Gruby nietakt.

Ja procent przekazuję od kiedy mogę, w tym roku też przekażę i nie wyobrażam sobie, że mógłbym tego nie zrobić.

W każdym razie - dołączajcie się do akcji, lajkujcie jej fanpage, lajkujcie komiks. Nich info idzie w świat.

Pozdrawiam
Zuch 

Zuch

13:19, zuch_rysuje
Link Komentarze (16) »
Uwaga na pisma z KRPiP z Warszawy

Sprawa od kilku miesięcy jest w toku, ale na mnie trafiło dopiero teraz - dlatego że niedawno założyłem firmę. Otóż, dostałem dziś list z pismem wzywającym do zapłaty za wpis do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców. Hę??? Mam niby zapłacić do 16 marca, więc trochę mi ciśnienie podnieśli. Jestem grafikiem, na urzędach, ustawach itp się nie znam, ale coś tu śmierdziało, więc sprawdziłem w internecie. Okazuje się że ten krajowy rejestr z Warszawy, to podróbka prawdziwego rejestru z Bielska-Białej i Torunia. Wystarczy trochę poszperać i można się dowiedzieć o tym jeszcze trochę więcej. Można też dowiedzieć się, że o sprawie było głośno już w sierpniu zeszłego roku, a oni kuźwa cały czas działają i zarabiają w taki sposób!!! Wyczytałem, że sporo ludzi zgłosiło to na policję. I co? I nic.

Na stronie bielskiego KRPiP (czyli tego właściwego, bezpłatnego) można wyczytać m.in.: "Powoływanie się przez tę firmę w swoich pismach na nazwę "Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców" jest  bezprawnym naruszeniem dóbr osobistych firmy, oraz jej praw autorskich. Zgodnie z art. 5 ustawy z 16 kwietnia 1993r . Ustawa  o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 

 

pozdrawiam

Zuch

list

08:28, zuch_rysuje
Link Komentarze (23) »
poniedziałek, 12 marca 2012
zuch i fajowo.eu

Dzisiaj komiks i konkurs. Najpierw komiks:

yerba-fajowo.eu

Dzisiejszy komiks zawiera dwie nieprawdy. Po pierwsze, yerba z guaraną nie przeszkadza w pracy, a po drugie, Agnieszka nigdy by mnie nie pochwaliła - nawet w taki sposób :-) Złośliwi dodali by trzecią nieprawdę, że to ja nie potrafię zrobić nic fajnego...

*** KONKURS ***

Co do konkursu, to dziś tematycznie: można wygrać świetny zestaw yerby (w tym z guaraną :-) oraz bombille. Nagrodę funduję sklep z yerbą i z fajkami wodnymie (me gusta) - FAJOWO.EU
Sklep oczywiście działa internetowo, ale ma też swoją siedzibę w Poznaniu, więc zainteresowani mogą zajść i sobie fachowo pogadać. Możne też zajrzeć na ich fanpage.

zuch i fajowo.eu

Jak widać na powyższym zdjęciu - zestaw zacny (Amanda Elaborada - klasyczna, CBSe Energia z guaraną - pobudzająca, CBSe Silueta z ziołami - na przemianę materii, CBSe Miętowa, Romance - klasyczna delikatna).

Co zrobić żeby taki zastaw dostać? Łatwizna. Wystarczy wysłać mejla na adres: zuch_konkurs@gazeta.pl jak najbliżej godziny 15:15, a w temacie proszę napisać jak brzmi polska nazwa rośliny, z której jest yerba. Prawda, że proste?

Aha - umówmy się tak, że jedna osoba - jeden e-mail. I ostatnio niektórzy mieli jakieś problemy z wysyłką maila na ten adres jeśli go kopiowali. Dla bezpieczeństwa wpiszcie go ręcznie.

pozdrawiam

Zuch 

*** EDIT ***

KONKURS ZAKOŃCZONY - Yerba (czyli Ostrokrzew Paragwajski) powędruje do Dawida O. z którym się już skontaktowałem. Gratulejszyn!

Zuch

14:44, zuch_rysuje
Link Komentarze (12) »
czwartek, 08 marca 2012
Zuch na Dzień Kobiet

Dziś publikuję komiks narysowany dla Restauracji Japońskiej GOKO - właśnie na tą okazję.

Tak, tym komiksem podlizuje się paniom :-)

Zuch na Dzień Kobiet - GOKO

pozdrawiam

Zuch

Zuch

11:27, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
Zuch dla Simplicity - o drukarzach

Zacząłem rysować nową serię komiksów dla Domu Produkcyjnego Simplicity. Paski będą ukazywać się dwa razy w tygodniu na ich fanpage'u. Polecam.

Simplicity

Pozdrawiam

Zuch

Zuch

11:21, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 05 marca 2012
tylko jak to było?

Po ostatniej, szokującej, dla naszego wesołego szefa - Krzysztofa Miłego - rozmowie (komiks tutaj) biedaczysko siedzi i rozmyśla:

tylko jak to było?

hmm... you do it wrong!

i z tej okazji z głośniczka poleci kawałek, który uwielbiam. Rewelacyjny tekst, polecam posłuchać:

Hans Solo - Syjon

no cóż, życzę Wam przetrwania kolejnego tygodnia w Babilonie i odpoczynku na wzgórzach Syjonu.

pozdrawiam

Zuch 

Zuch

11:12, zuch_rysuje
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2