O BLOGU WPŁYWOWI BLOGERZY 2011 Napisz do mnie ZUCHOWE STUDIO ZUCHOWE KOSZULKI Blog Roku 2011 Pleśniaczek fanpage ZUCH na google+ Follow ZUCH_rysuje on Twitter
Kategorie: Wszystkie | SKLEP | SŁABO, SŁABIEJ, ...... | TAPETY
RSS
czwartek, 31 marca 2011
żurek

żurek

Powyżej historia mojego brata, który w końcu (po tym jak publicznie z niego kpiłem) założył sobie konto na Facebooku. I od razu polubił Rambo, zaczął wrzucać głupie kawały, nabija się ze mnie w komentarzach pod moimi postami.... i po co mi to było?

:-)

pozdrawiam

Zuch

 

PS- do posłuchania polecam dziś mega enerdżajzer:

Led Zeppelin - Rock And Roll

 

14:11, zuch_rysuje
Link Komentarze (10) »
mistrz ciętej riposty

mistrz ciętej riposty

takie głupie :-) ale już prawie łikend, wybaczcie :-)

pzdr

Zuch

 

12:50, zuch_rysuje
Link Komentarze (12) »
środa, 30 marca 2011
refleksja

refleksja

Taka refleksja :-)


Z głośników leci jeden z najlepszych kawałków na świecie:

Pink Floyd - Hey You

Świetna muza, fantastyczna gitara i pojechany tekst.


Pozdrawiam

Zuch

zuch

 

 

11:23, zuch_rysuje
Link Komentarze (11) »
wtorek, 29 marca 2011
aukcja charytatywna

Piotr Wajszczak autor bloga www.piotrwajszczak.pl , który wygrał w kategorii Blogi Profesjonalne w prestiżowym konkursie Blog Roku 2010 organizowanym przez Onet.pl, zobowiązał się publicznie podczas gali finałowej do zlicytowania nagrody vouchera Apart o wartości 1000zł na cele statutowe Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Załatwienie wszystkich formalności trochę trwało, ale dziś aukcja ruszyła. Aukcja wraz ze szczegółami dostępna jest pod tym adresem:

Aukcja na cele statutowe Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.


pozdrawiam

Zuch

zuch

16:10, zuch_rysuje
Link
hołd - nowe znaczenie słowa

hołd


Firma Adidas samowolnie zamalowała 400m muru na Służewcu. Muru, który jest mekką graffiti. O tym wszyscy wiemy, media o tym informują na bieżąco. Sam fakt zamalowania muru jest skandaliczny, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na kilka innych rzecz. Jedną z nich jest błyskotliwa odpowiedź speców od PRu Adidasa, jakoby zamalowanie graffiti było „hołdem dla graffiti”. Ciekawe... Podejrzewam, że nawet ja, po 10 herbatach i sushi, myśląc nad nowym komiksem nie wydumałbym takiego absurdu. Powyżej narysowałem pomysł Adidasa. Zastanawiam się też czy adidasowi rzecznicy byliby zadowoleni gdybym z puszką czarnej farby poszedł oddać hołd fasadzie ich domu...

Decyzja o zamalowaniu muru nie mogła należeć do jednej osoby. Nad tym musiało się pochylić kilka-kilkanaście osób. To dobitnie udowadnia, że idiotą można być niezależne od skończonych studiów, znajomości i ładnych krawatów. Jestem w stanie zrozumieć kiedy lokalny rzeźnik nazywa swój zakład uboju drobiu „Exodus”, ale nie potrafię zrozumieć jak sztab ludzi w ogromnej firmie strzela takiego babola. No nie ogarniam. Jak to jest, że reprezentanci wielomilionowego przedsiębiorstwa są tak bardzo pozbawieni refleksji? Nie każę wszystkim być graficiarzami, ale jeśli pracuje się nad jakimś tematem to powinno się zdobyć jakieś minimum wiedzy z obszaru zainteresowań. No ale przecież oni pracują w fajnym biurze i są super fifarafa... Otóż nie. Fifarafa to można być pod trzepakiem, a tu trzeba być fachowcem, a tego tu wyraźnie zabrakło. Ja to odbieram jako bezczelność. Adidasowi fachmani pokazali, że mają wszystkich w zadku... I wyszła mega wtopa. Adidas PRowo cofnął się do czasu kiedy byłem nastolatkiem i ubrania Adidasa nosili tylko dresiarze.

Zakończę mój wywód słowami Ellen Lupton: „Think more, design less”.

Z naciskiem na „think more...”pozdrawiam

Zuch

12:48, zuch_rysuje
Link Komentarze (21) »
poniedziałek, 28 marca 2011
Top 100 Package Designs of 2010

100 najlepszych opakowań roku 2010

- wg TheDieline.com

na miejscu 92 - polska produkcja studia Ah&Oh z Poznania.

 

Tak tytułem wyjaśnienie, to ja nie mam nic wspólnego z Ah&Oh, ani z żadnym (niestety) z projektów z top100. poprostu ciekawym linkiem się dzielę.


miłego oglądania

Zuch

22:17, zuch_rysuje
Link Komentarze (6) »
dylematy

dylematy

Wczoraj u rodziców mój synek wywalił stojak na CD. Taki stojak co jeszcze moje liceum pamięta. Przy sprzątaniu natknąłem się na płyty, o który już zapomniałem, a które przypomniał mi trzy-latek o gracji słonia w składzie porcelany :-) Bardzo cennym znaleziskiem jest płyta De la Soul - „Art Official Intelligence: Mosaic Thump” z 2000 roku, a więc z czasów kiedy jeszcze przebierałem się za Murzyna. Dobry stary rap, tłuste bity :-) w jednym z kawałków chłopakom pomaga Busta Rhymes. I tak sobie pomyślałem, że gdyby mi ktoś 12 lat temu powiedział, że Busta nagra kawałek z kimś takim jak DJ Tiesto, to bym się obsrał na miętowo ze śmiechu, a potem wyskoczył na solówkę z takim bluźniercą. Ale z tydzień temu widziałem na Vivie Busta Rhymes z DJ Tiesto. Długo potem płakałem....

Dlatego dziś muzycznie fajny kawałek ze wspomnianego krążka: De La Soul Feat. Chaka Khan - All Good

Na tej płycie jest też kawałek Oooh! Z Redmanem, który miał fajny teledysk a'la Czarnoksiężnik z Oz.

Pozdrawiam

Zuch

zuch

 

 

12:24, zuch_rysuje
Link Komentarze (9) »
niedziela, 27 marca 2011
ERA LAJKOWANIA - rozwiązanie konkursu

Witam

Padło pytanie: Co Zuch może spłodzić 31 marca? Do wygrania były wejściówki na „Erę Lajkowania” – spotkanie o social mediach.

Przyszło trochę odpowiedzi, kila wybrałem, a jedną – najlepszą - publikuję.

Zuch spłodzi piąty kolor cmyk’a.

Wojtkowi i pozostałym zwycięzcom gratuluję – skontaktuję się drogą e-mailową.

Zuch

12:53, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
piątek, 25 marca 2011
materiały biurowe

materiały biurowe

Jak widać, to moja kolejna brawurowa animacja :-)

Dziś skumulowane szaleństwo: nie dość że wiosna, to jeszcze weekend!!!

Dlatego muzycznie polecam piątkowego gniota, stare już, ale mi się dziś przypomniało – ŁAGA CZIGI – już samo audio jest przykre, a z dodanym „teledyskiem” to prawdziwa miazga. Ale ostrzegam – to dla koneserów :-) prostackie i słabe. Czego więcej chcieć w piątek?

--------------------------------------------------------------

Przypominam też mieszkańcom Poznania i okolic, że mam do rozdania 5 wejściówek na „Erę Lajkowania” - spotkanie o social media. Z tego co wiem, to raczej wolnych miejsc już nie ma, więc jakby ktoś chciał się wybrać – a warto – to zapraszam tu po szczegóły.

Pozdrawiam

Zuch

 

11:19, zuch_rysuje
Link Komentarze (8) »
czwartek, 24 marca 2011
Era Lajkowania - konkurs

Era Lajkowania - konkurs

 

Witajcie,

Jak widać powyżej, dzięki uprzejmości Płodnych.com , mam do rozdania 5 wejściówek na „ERĘ LAJKOWANIA” - spotkanie poświęcone social media. Spotkanie odbędzie się 31 marca 2011, godz. 17, SQ w Starym Browarze w POZNAŃIU.

Żeby otrzymać wejściówkę należy w ciekawy i zaskakujący sposób odpowiedzieć na pytanie:

Co Zuch może spłodzić 31 marca?

Na odpowiedzi czekam do soboty, 26 marca, do godziny 24:00. Wyniki ogłoszę w niedzielę.

Wasze pomysły przesyłajcie na adres: zuch_konkurs@gazeta.pl

pozdrawiam

Zuch

12:02, zuch_rysuje
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3